Opublikowano 29-01-2020 Dodał sp2mm

27 stycznia 2019 roku po raz kolejny w gościnnych murach „Dąbrówki” powitaliśmy koordynatorkę ogólnopolskiej zbiórki monet organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” – panią Elżbietę Prządkę oraz przedstawicielkę Poczty Polskiej – panią Dorotę Kilińską. Panie przyjechały do nas, aby wspólnie podsumować ubiegłoroczną, 19. edycję „Góry Grosza”. Pogratulowały przedszkolakom, uczniom, rodzicom i nauczycielom zebrania największej na Mazowszu i trzeciej co do wielkości w Polsce góry groszy.

Wspólnie z całą społecznością szkolno-przedszkolną z sukcesu cieszyli się zaproszeni goście: pani Bogusława Bednarska – wieloletnia dyrektor Szkoły, pani Katarzyna Łaziuk – kierownik Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miasta, radni – pani Eliza Bujalska, pan Jerzy Gryz, proboszcz parafii starokatolickiej Mariawitów – kapłan Jan Opala, przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Karpińska, pani Justyna Jóźwiak oraz pani Paulina Zera.

Korzystając z okazji, podsumowaliśmy także tegoroczną, 20. edycję zbiórki. Po podliczeniu monet zebranych w jubileuszowej „Górze Grosza” mogliśmy z dumą ogłosić, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 zgromadziliśmy pokaźną sumę 5605 złotych i 3 groszy. W tej edycji najwięcej wśród przedszkolaków zgromadziła grupa 0a, a wśród klas I-VIII klasy IVa, VIIIc, IIIc.

Spotkanie wzbogaciły swoim występem dzieci z grupy przedszkolnej 0a oraz uczniowie z klasy VIg. Ich występy wokalne, recytatorskie, taneczne były wspaniałym podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnych rodzinach..

W czasie spotkania nie zabrakło muzycznej niespodzianki. Uroczystość uświetnili swoim występem muzycy z Mińskiej Kapeli Małego Stasia w składzie: pan Stanisław Woźnica – akordeon, wokal, pan Mirosław Ostrowski – gitara, wokal, pani Dorota Czerwińska – skrzypce, wokal, pan Ryszard Sitnicki – klarnet, wokal, pan Krzysztof Popis – kontrabas, z gościnnym występem tancerzy z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka”.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim osobom, które wspomogły zbiórkę monet w ramach 20. ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Liczymy na równie duże zaangażowanie w kolejnej, 21. edycji akcji „Góra Grosza”, które odbędzie się w roku szkolnym 2020/2021.

 

Renata Miszczak – koordynatorka „Góry Grosza” na terenie szkoły