Opublikowano 02-01-2020 Dodał sp2mm

W poprzednim tygodniu odbył się konkurs matematyczny „1 z 10”, który cyklicznie jest organizowany w naszej szkole. Konkurs wzorowany jest na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i stanowił wspaniałą okazję do powtórzenia w formie zabawy wiadomości z matematyki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej. W trakcie konkursu nie tylko powtórzyli wiadomości z matematyki, ale poznali również odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i zagadek matematycznych. Konkurs był skierowany był dla uczniów klas piątych i szóstych. Po wstępnych eliminacjach do konkursu zakwalifikowała się najlepsza 10 z klas piątych i szóstych. Po kolejnych etapach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszą trójkę, która stoczyła finałowy pojedynek.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kategorii klas piątych:

I miejsce – Mateusz Główka klasa 5a,

II miejsce – Urszula Wiśniewska klasa 5,

III miejsce – klasa 5,

w kategorii klas szóstych:

I miejsce – Beata Rybałtowska klasa 6a,

II miejsce – Anna Szylberg klasa 6c,

III miejsce – Magdalena Pałgan klasa 6a.

Gratulujemy i zapraszamy uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku!