Opublikowano 18-05-2020 Dodał sp2mm

18 maja 1920 roku, w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. 16 października 1978 roku został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II.  W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II, aby  uczcić tę rocznicę. Ma to na celu pogłębianie papieskiego nauczania np. w ramach akcji „Dar na Stulecie”. Każda osoba, grupa czy instytucja może zgłosić swoją, nawet bardzo małą akcję mającą na celu uczczenie rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

W  naszej szkole również staramy się przybliżać uczniom postać świętego papieża Polaka. Nasi uczniowie brali udział w konkursach diecezjalnych, powiatowych oraz kuratoryjnych o Janie Pawle II. W konkursie kuratoryjnym: „Jan Paweł II – człowiek odwagi” dwie uczennice, Karolina Kudlak  z klasy 7a oraz Urszula Wiśniewska z klasy 5e, zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

W poznawaniu papieża Polaka bardzo przydatne mogą się okazać współczesne technologie. W rocznicę urodzin wystartuje portal internetowy jp2online.pl, który umożliwi bardziej „osobisty kontakt” z Janem Pawłem II również tym, którzy go osobiście nie pamiętają.