Opublikowano 01-10-2019 Dodał sp2mm

W naszej szkole jak co roku bierzemy udział w  akcji ,,Sprzątania Świata”’. Tegoroczne  hasło brzmiało „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Nasze działania obejmowały : spacer do lasu – pod najstarszą sosnę w Polsce; oglądanie filmów o ekologii- poznanie Grety Thumberg, Ingi Zasowskiej; przygotowanie piosenki ekologicznej; wykonania  z kartonów plakatów ekologicznych; wykonania z butelek plastikowych  skarbonek; wykonania ze starego T-shirta siatek na zakupy; szycie z firanek woreczków na zakupy; zbierania makulatury; sprzątania terenu wokół stadionu sportowego z Nadleśnictwem Mińsk Mazowiecki. Przeprowadzona została jednorazowa akcja  JESTEM  DO WZIĘCIA – czyli niepotrzebne : książki, zabawki, maskotki znajdowały swojego nowego właściciela. Przeprowadzony został Dzień bez foliowej torebki. Dzieci  zrobiły także okładki  z papieru i gazety.

Każda klasa na apelu podsumowującym ekologiczny tydzień   zaprezentowała swoje efekty działań.

Zachęcamy do  podejmowania  działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Małgorzata Dubina