Opublikowano 07-10-2019 Dodał sp2mm

W ramach trwającego w  naszej szkole “Tygodnia ekologicznego”  klasy IVa i IVb w dniu 25.09.2019r. wybrały sie na wycieczkę do ARGO – City w miejscowości Głeboczyca. Chcieliśmy powitać złotą, polską jesień w tym malowniczym zakątku, wśród lasu i łąk.

Przeżyliśmy niezwykłą przygodę podążając śladami Indiany Jonesa  – słynnego podróżnika i poszukiwacza skarbów. Musieliśmy sprostać wyznaczonym zadaniom, aby zdobyć informacje o miejscu ukrycia skarbu. Wśród nich były: leśne labirynty, strzelanie z łuku do celu, leśne zawody, połów drewnianych ryb,  grupowe narty, rzucanie do celu podkową i piłkami. Podobnie jak na Indianę Jonesa czekały na nas niebezpieczeństwa, np.: uporanie się  z krokodylami czy biegi pomiędzy ruchomymi workami, w których jak zapewniał nas przewodnik, były pająki. Najbardziej emocjonujacym momentem bylo dotarcie przy pomocy mapy do ukrytej w  lesie skrzyni ze skarbem. Wszyscy z zapartym tchem czekaliśmy na moment jej otwarcia. Skarbem okazały sie medale za odwagę i spryt dla uczestników wyprawy.

W tracie wędrówki po okolicy czekały na nas liczne atrakcje, takie jak: przejażdżka wozem, dojenie krowy. Ogromne emocje wśród nas wzbudziła zjeżdżalnia linowa – tyrolka. Przewodnik, który nas oprowadzał, opowiadał ciekawe i fascynujące fakty z życia leśnych zwierząt. Dodatkowo naszą wyobraźnię pobudzały makiety zwierząt w skali 1:1 ustawione w lesie. Poznaliśmy budowę lasu, jego warstwy i ich funkcje. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieci o runie leśnym, grzybach jadalnych i trujących. Wysłuchaliśmy informacji o znaczeniu pszczół w ekosystemie, o tym jak powstaje miód.

Zajadając pieczone kiełbaski podziwialiśmy spacerujące obok w zagrodzie sympatyczne  kozy. Wycieczka do Głeboczyc dostarczyła nam wiele emocji i miłych wrażeń.

 

Ola Gańko z klasy IV z mamą Kasią