Opublikowano 30-04-2018 Dodał sp2mm

XI Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim i V Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego 21 kwietnia 2018r.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na XI Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.
W szranki turniejowe stanęło 95 zawodników. Rozegrane zostały dwa turnieje systemem szwajcarskim, tempem 13minut + 2 sekundy za każdy ruch, na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół:
– Turniej A – szkoły podstawowe kl. IV-VII i ponadpodstawowe
– Turniej B – szkoły podstawowe kl. I-III
W grupie A zwycięstwo odniósł Jakub Żurawicki(Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce wywalczyła Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa Wesoła), a III miejsce Krzysztof Plichta (II Technikum w Siedlcach).
 w kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa Wesoła), II miejsce Olga Plichta (Gimnazjum w Siedlcach), III miejsce Maria Zaborowska (Gimnazjum i Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),
 w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych I miejsce Jakub Żurawicki (Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce Krzysztof Plichta (II Technikum w Siedlcach), III miejsce Michał Jedynak (Gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim).
 w kategorii dziewcząt klas 4-7, I miejsce zdobyła Oliwia Zioło (SP Wyszków), II miejsce Aleksandra Żurawicka (SP 2 Węgrów) , III miejsce Weronika Lisowska (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).
 w kategorii chłopców klas 4-7, I miejsce: Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Przemysław Sekuła (SP Węgrów), III miejsce Michał Kubicki (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).
W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrała Beata Rybałtowska, II miejsce zajął Kamil Kroner.
W grupie B zwycięstwo odniósł Michał Jóźwik ( SP 4 Mińsk Mazowiecki), II miejsce zajął Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), III miejsce Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 w Warszawie).
 w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Michał Jóźwik(SP 4 Mińsk Mazowiecki), II miejsce zajął Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), III miejsce Antoni Rokicki (SP 2 Mińsk Mazowiecki).
 w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 w Warszawie), II miejsce Amelia Dróżdż (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Marcelina Łaszczuk (SP 353 Warszawa Wesoła).
Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Antoni Rokicki, II miejsce Szymon Szymczykowski, III miejsce Patryk Mallach.
Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa: Turniej A – Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Salezjańskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Mińsk Mazowiecki
Turniej A – Szkoły podstawowe kl. IV-VII
I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – SP 2 Węgrów
Turniej B – Szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
W V Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach :
 w kategorii chłopców: I miejsce wywalczył Oskar Królak, II miejsce Szymon Kijek, a III miejsce Bartosz Suracki (wszyscy „Zerówka” Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim),
 w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Anna Szabat ( „Zerówka” Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Zuzanna Mallach (Przedszkole Miejskie nr 6 w Mińsku Maz.), III miejsce Aleksandra Majos (Prywatne Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazoiweckim).
Równolegle prowadzona była klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola
I miejsce – Anna Szabat („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim) II miejsce – Oskar Królak („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim) III miejsce – Szymon Kijek („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)
Miłą niespodzianką dla młodych zawodników były odwiedziny smoka ze Studium Języków Obcych, który w przerwie miedzy zmaganiami częstował słodyczami i prowadził zabawę z najmłodszymi adeptami królewskiej gry.
Uroczystym elementem finału było wręczenie najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach obu turniejów pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych oraz materiałów promocyjnych wszystkim uczestnikom sportowych zmagań ufundowanych przez MOSIR w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Prywatne Przedszkole Mini Raj Beata Laskowska z Mińska Maz., Pomoc Drogową Zbigniew Laskowski Mińsk Mazowiecki, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.
Turnieje były współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.