Szkolne Mistrzostwa Rummikub

11 czerwca 2024 r. odbyły się po raz pierwszy Szkolne Mistrzostwa Rummikub. Mistrzem został uczeń klasy 7a Krzysztof Szczepaniuk, a tytuł wicemistrza zdobył Jakub Mućko uczeń klasy 4c.
W turnieju wzięło udział szesnastu uczniów z klas 4-8.

Mistrzostwa stanowiły zwieńczenie innowacji pedagogicznej „Szkolny Klub Rummikub”, której celem był rozwój umiejętności matematycznych i wspomaganie rozwoju intelektualnego w zakresie logicznego myślenia w formie zabawy. Uczniowie przez cały rok szkolny w każdy czwartek na długiej przerwie spotykali się i ćwiczyli swoje umiejętności, poznawali również zasady gry.

Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do Szkolnego Klubu Rummikub!

Nauczyciele matematyki

Rozdanie nagród w diecezjalnych konkursach katechetycznych

We wtorek, 4 czerwca br. w auli kurialnej w Warszawie laureaci konkursów diecezjalnych „Mój nauczyciel religii” oraz „Mój nauczyciel wiary” wzięli  udział w uroczystości wręczenia nagród.

W klasach  IV-V  nasza uczennica Materka Klaudia z klasy IV c zdobyła wyróżnienie w tym konkursie, a w klasach VI-VIII nasz uczeń Marcin Cierniak z klasy VIII a zdobył I miejsce. Nagrody wręczył biskup Romuald Kamiński .Uroczystość odbyła się w ciepłej atmosferze. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu i poczęstunku, a oprócz nagród rzeczowych każdy nagrodzony otrzymał też bilet do warszawskiego ZOO

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy 🙂

Katechetka J.Pawłowska

 

Wyniki Konkursu informatycznego dla klas 6 i 7

Baner Reklamowy Szkoły

W miesiącu maju odbył się dla uczniów klas VI i VII szkolny konkurs na Baner Reklamujący Szkołę.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jakub Kaleta kl. 7b

II miejsce – Nikola Piórkowska kl. 7b

III miejsce – Szymon Fotyga kl. 6e

Laureatom Gratuluję

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

12 kwietnia 2024r. w Mińsku Mazowieckim odbył się wyjątkowy konkurs organizowany przez Sanepid – Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć w nim udział i pokazać swój talent muzyczny oraz promować zdrowy styl życia.

Nasi uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Wspaniałą muzykę oraz inspirujące słowa do piosenki napisała pani Justyna Kowynia. Czas oczekiwania na wyniki umilały zgromadzonym występy naszych szkolnych zespołów tanecznych. „Dąbrówka” oraz „Dwójeczki” zaprezentowały wysoki poziom i otrzymały ogromne brawa od publiczności.

Aleksandra Brodacka przy akompaniamencie pani Justyny Kowyni Aleksandry Majos, Antoniny Majos oraz Alicji Adamczyk i Aleksandry Adamczyk wyśpiewała pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu i ogromnego zaangażowania w przygotowanie się do tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy pani Justynie Kowyni za piękną piosenkę, która przemawia do naszych serc i inspiruje do dbania o siebie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i zachęcamy wszystkich do promowania zdrowego stylu życia każdego dnia!

Zdjęcia oraz nagrania zostały wykonane sprzętem z programu Laboratoria Przyszłości.

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Mazowsze - skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami", organizowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym „Mazowsze - skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami", organizowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. Wśród wyróżnionych fotografii znalazła się praca naszego ucznia Marcina Cierniaka z klasy 8A przedstawiająca Pałac Króla Jana III w Wilanowie, która została zaprezentowana na wystawie „Mazowsze - skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami" w Parlamencie Europejskim w dniach 22-25.04.2024R. Prace młodych artystów, w tym Marcina, doskonale reprezentowały talent i zaangażowanie, zdobywając uznanie w oczach międzynarodowej publiczności. Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Liga Rummikub

Uczeń naszej szkoły Krzysztof Szczepaniuk z klasy 7a brał udział w miejskich rozgrywkach Ligii Rummikub w Miejskiej Bibliotece. Rywalizacja była zacięta. Turniej trwał od lutego.
W każdą sobotę uczestnicy Ligii spotykali się i zdobywali punkty, aby dostać się na Mistrzostwa Polski w Rummikub.

Krzysztof zajął szóste miejsce w naszym mieście.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy innych do nauki gry podczas czwartkowych przerw o 11.30 w sali 218.

R.Kaczmarek, A. Mizgier, W. Żytkowicz

Szkolny Turniej w Dwa Ognie: Pierwszy Etap Pełen Emocji

Pod koniec marca w szkolnej hali gimnastycznej rozbrzmiewały okrzyki i śmiech uczniów, gdyż odbywał się pierwszy etap długo oczekiwanego Szkolnego Turnieju w Dwa Ognie. Zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 turniej obiecywał niezapomniane emocje i rywalizację.

Tegoroczna edycja przyciągnęła uczestników, którzy z zapartym tchem czekali na swoją szansę na boisku. Wszystkie klasy walczyły ze zapałem, prezentując nie tylko wspaniałe umiejętności sportowe, ale także wielkiego ducha drużyny i współpracy.

Po zaciętych pojedynkach na boisku, do finału przeszły klasy: 1a, 1b, 2b, 2d, 3c oraz 3b. Ich zwycięska postawa budziła podziw i emocje wśród kolegów z innych klas, a także motywowała do jeszcze większego zaangażowania.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego podkreślały nie tylko znaczenie rywalizacji, ale także zasady fair play i ducha sportowej przyjaźni. Turniej nie tylko integrował uczniów, ale także uczył ich szacunku dla przeciwnika i umiejętności pracy w zespole.

Finały zapowiadają się jako prawdziwe widowisko pełne sportowej pasji i determinacji. Która klasa okaże się zwycięzcą tegorocznego Turnieju w Dwa Ognie? Odpowiedź poznamy już niedługo, ale jedno jest pewne - uczniowie będą wspólnie przeżywać każdy moment tego niezapomnianego wydarzenia.

Roksana Ryzner

Małgorzata Bogusz

Szkolne eliminacje I Powiatowego Festiwalu Piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko"

Już niebawem w naszej szkole odbędzie się I Powiatowy Festiwal Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”, którego temat przewodni to „Cztery pory roku”. W szkolnych eliminacjach, które odbyły się 20 marca wzięli udział uczniowie z klasy 1D, 1B, 2B, 3B i 3D. Świetnie przygotowani mali artyści zaprezentowali interesujący repertuar z przewagą tematyki wiosennej. Wszyscy zasłużyli na wielkie uznanie za swoje wspaniałe wystąpienia i choć do II etapu mogły przejść tylko dwie osoby, to brawa należą się wszystkim! Do wielkiego finału przeszła Aleksandra Lipka z kl. 3B z piosenką „Wiosno, wiosenko” oraz Marcelina Jałocha z kl. 1B z piosenką „Maszeruje wiosna”. Gratulujemy!

Małgorzata Bogusz

Wyniki konkursu Haribo

W konkursie na najzabawniejsze zdjęcie z żelkami wyłoniono następujących laureatów:
1. miejsce - Małgosia Szymańska kl. 6B
2. miejsce - Lena Kucińska kl. 8B i Maciek Szymański kl. 4C
3. miejsce - Daria Potapenko kl. 8B
Wyróżnienia: Wojtek Tomczyk kl. 7C, Matylda Domagała i Tosia Majos kl. 8B, Ola Włodarczyk kl. 8B, Kinga Sosidko kl. 4B
Gratulujemy
A.Grygielewicz

Najlepsi angliści w klasach 1-3

W Dąbrówce w miesiącu marcu odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego  konkursu z j.angielskiego  pt. Najlepszy anglista w kl.1-3. Oto lista zwycięzców:

,,Najlepszy anglista –trzecioklasista’’

I m-ce Aleksander Laszuk  kl.3c

II m-ce Aleksandra Lipka   kl.3b

III m-ce Henryk Wolanin    kl.3d

,,Najlepszy anglista –drugoklasista’’

1 m-ce Bartosz Fijałkowski  kl.2d

2 m-ce Filip Ostrowski  kl.2c

3 m-ce Adrian Radłowski kl.2a &  Wojciech Plichta kl.2c

,,Najlepszy anglista –pierwszoklasista’’

1 m-ce  Marcelina Jałocha kl.1b &  Nina Sobkowicz kl.1c

2 m-ce Paulina Tymińska kl.1a & Maria Strzyżewska kl.1a &

            Michał Rak kl.1c

3 m-ce  Amelia Kępka kl.1a & Alicja  Szubert kl.1b

 

  Gratulujemy 😊       

Małgorzata Dubina 

WYNIKI WIOSENNYCH KONKURSÓW SU

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował konkursy o tematyce wiosennej. Oto ich wyniki:

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ WIOSENNĄ DEKORACJĘ SALI LEKCYJNEJ

I miejsce - kl. 5c (s.123)

II miejsce - kl. 6c (s. 201)

III miejsce - kl. 7c i 5e (s. 218) oraz kl. 6b (s.5)

KONKURS NA WIOSENNY WITRAŻ

I miejsce - Dominika Młynek, kl. 8b

II miejsce - Klaudia Materka, kl. 4c

III miejsce - Michał Jackowicz, kl. 5b

Wyróżnienia: Karina Gryz, kl. 5b, Tymon Grzelak, kl. 4d, Mateusz Chabrzyński, kl. 5c

KONKURS NA WIOSENNY STROIK

I miejsce - Natalia Drzazga, kl. 5c

II miejsce - Michał Jackowicz, kl. 5b

III miejsce - Małgorzata Szymańska, kl. 6b, Maciej Szymański, kl. 4c

Wyróżnienia: Szymon Kędzierski, kl. 6b, Karolina Rogala, kl. 4b, Tymon Grzelak, kl. 4d

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Opiekunki SU

Karolina Abramowska

Wioleta Żytkowicz

Dobrawa Kubaszek

Magdalena Gołda

Konkurs Matematyczny Mathriders "Piotr Puchacz"

W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego konkursu Mathriders "Piotr Puchacz". Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3.

Dziękujemy za przygotowanie do konkursu rodzicom, nauczycielom oraz wychowawcom i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Opiekunowie Konkursu:

Sylwia Mróz, Malwina Sobkowicz, Małgorzata Bogusz, Kamila Bartnik  

"28. marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żelków. Z tej okazji zapraszam do konkursu: wykonaj zabawne zdjęcie z żelkiem-misiem i przyślij do 27.03 na adres: a.grygielewicz@zsp1mm.pl. Jeśli chcesz poznać historię powstania niemieckiej firmy Haribo, wejdź w link: https://www.haribo.com/pl-pl/o-nas/historia
Smacznego żelka!
A.Grygielewicz"

                                   

                            UWAGA KONKURS!!!

Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki.

Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Prace konkursowe należy dostarczyć do nauczycieli historii  w nieprzekraczalnym terminie do 15  marca 2024 r. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych: 9-11 lat, 12-14 lat oraz 15-20 lat.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa nie tylko rozwija umiejętności artystyczne uczniów, ale również buduje więź z lokalną społecznością poprzez upamiętnienie jej ważnych postaci. Zachęcamy do włączenia się do konkursu i wsparcia uczniów w odkrywaniu dziedzictwa swojego regionu.

- Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl

- Spot konkursu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rpgLszSo_0w

   

Konkurs matematyczno – plastyczny

Nauczyciele matematyki zapraszają do udziału w konkursie matematyczno – plastycznym „Portret Słynnego Matematyka:. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Prace należy złożyć do nauczycieli matematyki do 15 marca 2024 r. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo GWO. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej:

https://gwo.pl/portret-slynnego-matematyka/

Wyniki konkursu informatycznego dla klas 8

Chmura wyrazowa dotycząca bezpiecznego korzystania
 z internetu

LAUREACI

I miejsce – Matylda Domagała, kl. 8b

                    Lena Kucińska, kl. 8b

II miejsce – Aleksandra Gańko, kl. 8b

Gratuluję!

M. Szczygielska-Kluska

WYNIKI KONKURSU NA ZIMOWY WYSTRÓJ SALI

Samorząd Uczniowski klas 4-8 zadbał, aby w szkole zapanował świąteczny nastrój ogłaszając konkurs na najpiękniej udekorowaną zimowo salę lekcyjną. W ostatnim przedświątecznym tygodniu pojawiły się więc w szkole choinki, bałwanki i Mikołaje.

Wyniki konkursu:

I miejsce - sala 201 kl. 6c wych. p. Karolina Abramowska

II miejsce - sala 203 kl. 7d wych. p. Renata Olszak, kl. 4c wych. p. Anna Wiesner

III miejsce - sala 5 kl. 6b wych. p. Katarzyna Ciechańska, sala 218 kl. 7c wych. p. Wioleta Żytkowicz, kl. 5e wych. p. Renata Kaczmarek

Gratulujemy!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Wyniki konkursu

„Karta świąteczna na Boże Narodzenie – Paint 3D

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kinga Sosidko kl. 4b i Paweł Stucki kl. 4b

II miejsce – Igor Osica kl. 4c

III miejsce – Aleksandra Wąchal kl. 4d

Gratuluję zwycięzcom.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział
 w konkursie.

Hanna Kołodziejczyk

Wyniki konkursu „Minichoinka – dekoracja świąteczna

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kacper Horoszko kl. 6d

II miejsce – Lena Jaszcz kl. 6d  

III miejsce – Małgorzata Szymańska kl. 6b i Jan Witos kl. 5b

 

Wyróżnienia:

Karol Antosiewicz kl. 5a

Antoni Tur kl. 6b

Malwina Langowska 6b

Szymon Fotyga kl. 6e

Adrian Bartczak kl. 6b

 

Gratuluję zwycięzcom.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Wyniki konkursu

„Bezpieczna przerwa – znak”

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Aleksandra Wąchal kl. 4d i Alicja Drzazga kl. 4d

II miejsce – Szymon Lemanowicz kl. 4d i Szymon Fotyga kl. 6e

III miejsce – Maria Jakubiak kl. 5a kl. 5d

 

 

Gratuluję zwycięzcom.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział
 w konkursie.

Hanna Kołodziejczyk

 WARTO CZYTAĆ!

 6 grudnia dwaj reprezentanci Dąbrówki, Tymoteusz Komosa i Antoni Tur z klasy VIb, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Czytam, bo lubię, który po raz szósty został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Przygotowanie się do tegorocznego finału powiatowego było prawdziwą przyjemnością, ponieważ uczestnicy projektu mieli się wykazać dokładną znajomością treści przezabawnej książki pani Joanny Olech pt. Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!. Nasi uczniowie poradzili sobie z konkursowym testem znakomicie, czego dowodem jest pierwsze miejsce, które zdobył Tymoteusz Komosa. Tymek, zachęcony sukcesem, obiecał, że w przyszłym roku weźmie udział w konkursie po raz drugi.

Bardzo miłym i niecodziennym mikołajkowym prezentem dla uczestników konkursu było spotkanie z autorką książki, panią Joanną Olech. Okazała się ona niezwykle sympatyczną osobą z wielkim poczuciem humoru. Pisarka dowcipnie opowiadała o swojej pracy, cierpliwie udzielała odpowiedzi na niezliczone i podchwytliwe pytania młodych czytelników, przygotowała także kilka zabawnych konkursów. Nic dziwnego, że po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje. Nie brakowało także chętnych do pamiątkowych zdjęć z autorką ulubionych książek.

Jeśli ktoś z Was nie miał jeszcze okazji poznać Miziołków, gorąco zachęcamy do lektury książek pani Joanny Olech – Dynastia Miziołków oraz Miziołki wracają. Pisarka obiecała, że napisze jeszcze jedną część. Trzymamy ją za słowo! Pamiętajcie – warto czytać!

Beata Kaczmarska

KONKURS "KRAJ W PUDEŁKU"

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie "Kraj w pudełku". Uczniowie przygotowali prace, w których w nietypowy sposób zaprezentowali informacje nt. krajów anglojęzycznych. Wykorzystali do tego ciekawe rekwizyty takie jak makiety, figurki, maskotki, itp. 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Tymon Grzelak, kl. 4d

Małgorzata Szymańska, kl. 6b

II miejsce - Mateusz Abramowski, kl. 5d

Aleksandra Gańko, kl. 8b

III miejsce - Antoni Tur, kl. 6b

Wyróżnienia: Wiktoria Siek, kl. 5d, Maria Och, kl. 6e

Gratulujemy!

Karolina Abramowska

"Prawa dziecka oczami dziecka i młodzieży"

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka Samorząd Uczniowski klas 4-8 przeprowadził konkurs na plakat "Prawa dziecka oczami dzieci i młodzieży". Jego laureatami zostali:

I miejsce - Tymon Grzelak, kl. 4d

II miejsce - Aleksandra Wrzosek, kl. 8b

III miejsce - Małgorzata Szymańska, kl. 6b

Gratulujemy!!!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Karolina Abramowska

Wioleta Żytkowicz

Dobrawa Kubaszek

Magdalena Gołda

X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

23 listopada uczennica Aleksandra Brodacka, przygotowana przez p. Justynę Kowynia, zdobyła nagrodę na X Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. 

Serdecznie gratulujemy

Justyna Kowynia

IV Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej 

Miło nam poinformować, że uczennice Aleksandra Brodacka, Aleksandra Adamczyk i Alicja Adamczyk, przygotowane przez p.Justynę Kowynia, zajęły I miejsce w IV Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Żandarmerii Wojskowej   im pkł. Stanisława Sitka, w dniu 9.11.2023 r.
Serdecznie gratulujemy
Justyna Kowynia

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Karta na Boże Narodzenie”.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji świątecznych.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas IV.
 2. Pracę należy wykonać w edytorze grafiki PAINT 3D.
 3. Można wykonać tylko jedną pracę.
 4. Wykonaną pracę należy zapisać w następujący sposób:

W okienku NAZWA PLIKU należy napisać imię i nazwisko oraz klasę autora pracy
 np. Jan Kowalski klasa 4a.

 1. Pracę należy wysłać na adres a- mail nauczyciela: hanna.kolodziejczyk@onet.pl lub na czat w aplikacji TEAMS.

Podpisane prace należy przesłać  do 8 grudnia 2023 r.

ŻYCZĘ MIŁEJ PRACY

Hanna Kołodziejczyk

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Mini choinka – dekoracja świąteczna”.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji Bożego Narodzenia.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas V i VI.
 2. Pracę należy wykonać w formie przestrzennej.
 3. Wielkość pracy: minimum 20 cm, maximum 40 cm.
 4. Choinka musi być wykonana z samodzielnie przygotowanych elementów. Może również zawierać dodatkowo elementy dekoracyjne np. wykonane samodzielnie ozdoby choinkowe. Praca wykonana z gotowych, zakupionych elementów lub zawierająca z zakupione elementy nie będzie brana pod uwagę w konkursie.
 5. Praca może być wykonana z wybranych przez siebie materiałów.
 6. Można wykonać tylko jedną pracę.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do 8 grudnia 2023 r.

do pani Kołodziejczyk

I Powiatowy Przegląd Piosenek o Powstaniu Warszawskim

Miło nam poinformować, że uczennica Aleksandra Brodacka, przygotowana przez p.Justynę Kowynia, zdobyła III miejsce w I Powiatowym Przeglądzie Piosenek o Powstaniu Warszawskim, który odbył się 26 października br roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim .

Justyna Kowynia

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT KL. 7-8

W poniedziałek  9.10 br. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim była gospodarzem zawodów o Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej dziewcząt klas 7-8. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły z powiatu mińskiego.

 Wyniki meczów: SP1 Mińsk M.- SP Kałuszyn 2:0, SP1 MM-SP 2MM 1:1, SP 2 MM- SP Kałuszyn 0:1.

Klasyfikacja drużyn: I miejsce zajęła drużyna  dziewcząt z SP 1 MM, II miejsce- SP Kałuszyn,   III miejsce- SP 2 MM. 

Drużyna dziewcząt z SP 2 to uczennice klas 7-8: J. Kazimierska i Z. Tkacz- 7a, M. Dąbrowska, Ł. Lipka- 7b, J. Sarna, A. Wilk, A. Kopczyńska, M. Szymańska-7c, K. Polkowska, A. Włodarczyk- 8a oraz O.Pieniak- 8b.

Pierwszy start z zespołowych gier sportowych ukończony. Zajęcie 3 miejsca cieszy, chociaż apetyty na wyższe miejsce były. Czekamy na kolejne starty. Gratulacje za pierwszy start.

Beata Szymkowiak

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Wieńczy on obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W celu propagowania wśród uczniów aktywności fizycznej i postaw proekologicznych Samorząd Uczniowski klas 4-8 zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie pokazujące jak nasi uczniowie dotarli w tym dniu do szkoły. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że zdjęcia zainspirują całą społeczność szkolną do korzystania z bardziej ekologicznych sposobów docierania do szkoły.

I miejsce – Tymon Grzelak, kl. 4d

II miejsce - Karolina Tur, kl. 4c

III miejsce – Maria Jakubiak, kl. 5a

Gratulujemy!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 4-8:

Karolina Abramowska

Wioleta Żytkowicz

Dobrawa Kubaszek

Magdalena Gołda

BIEGI PRZEŁAJOWE - REGION

W środę 4.10.br. w Siedlcach nad Zalewem Muchawka odbyły się Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Szczepaniuk -7a i Jeremi Serzysko- 6e. Chłopcy w swoim roczniku zajęli 4 miejsce w regionie na 48 startujących i uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Swoim startem zdobyli dla naszej szkoły w sportowej punktacji szkół w regionie siedleckim po 5 pkt. Chłopcy wykazali talent lekkoatletyczny. Dystans 1000 m pokonali z charakterem. Trzymamy kciuki za kolejny start.

Beata Szymkowiak

 
 

POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Rozpoczął się rok szkolny 2023/24, a wraz z nim międzyszkolne współzawodnictwo sportowe. Pod koniec września  2023 r. SZS w Mińsku Maz. był organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowała  35 osobowa grupa  dziewcząt i chłopców z klas 5-8. W klasyfikacji drużynowej klas 7-8 drużyna dziewcząt w powiecie zajęła 7 miejsce, a chłopców 6 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej IBP uczeń klasy 7a Krzysztof Szczepaniuk zajął 3 miejsce i awansował do zawodów regionalnych. W klasyfikacji  drużynowej w powiecie klas 4-6 dziewczęta zajęły 23 miejsce, drużyna chłopców 7 m. W klasyfikacji indywidualnej Jeremi Serzysko zajął 3 miejsce i awansował do regionu. W Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyna chłopców kl. 5-6  oraz 7-8 zajęła 6 miejsce. Gratulujemy wszystkim startu i zmierzenia się z niełatwym dystansem.

Beata Szymkowiak

FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 06.10.2023 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowała w nim uczennica klasy 5C Aniela Pieniak, która zaśpiewała i zagrała na ukulele piosenkę Phila Collinsa pt. "You'll be in my heart". Gratulujemy Anieli udziału i pięknego występu.

Karolina Abramowska

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy Omnibus 2023 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim w trzech kategoriach wiekowych. 29 maja w kategorii klas 7-8 miejsce pierwsze zdobył uczeń naszej szkoły Nikodem Wieczorek z klasy 8b, 30 maja w kategorii klas 4-6 dyplom za udział uzyskał Oskar Szczęsny z klasy 5c, a 31 maja w kategorii klas 1-3 dyplom odebrał Jakub Mućko z klasy 3c. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy, np. przyrody, matematyki, informatyki, sztuki, historii i języka polskiego. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

 

 

6 czerwca uczniowie klas 6-8 spotkali się w Szkole Podstawowej w Malcanowie, gdzie odbył się finał konkursu diecezjalnego „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?".
Naszą szkołę reprezentowały Joanna Biernat z klasy 6 d oraz Anna Wojtaczka z klasy 8 a, które podczas etapu szkolnego zdobyły najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowały się do drugiego etapu.
Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania uczniów i ich opiekunów przez przedstawicieli Kurii Warszawsko-Praskiej, dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli lokalnych władz.
Następnie uczniowie przystąpili do testu konkursowego, który trwał 45 minut.
Podczas oczekiwania na wyniki konkursu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i zwiedzanie miejsc związanych z bł. H. Chrzanowską.
Potem przyszedł czas na spotkanie z Ks. Bp. Romualdem Kamińskim, występy uczniów szkoły w Malcanowie oraz na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród głównych dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.
Na koniec Ks. Bp. Romuald Kamiński udzielił wszystkim błogosławieństwa.

 

Maria Zagórska

 

JAKI ZNAK TWÓJ?

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie dowolną techniką, własnego herbu rodowego z elementami symboliki (herb i barwy) miasta Mińsk Mazowiecki zgodnie z poniższymi założeniami:

- format pracy A3;

- technika wykonania pracy dowolna np. rysunek, praca malarska, collage, grafika;

- dopuszczalna płaskorzeźba.

Każda praca powinna zawierać informację służącą do identyfikacji autora pracy poprzez umieszczenie następujących danych na odwrocie: imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa (należy nakleić z tyłu pracy etykietę konkursową/formularz zgłoszeniowy, dostępna na stronie Organizatora)

Każdy uczestnik Konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.

Termin składania prac: od 09.05.2023 do 24.06.2023 r.

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

MIEJSKI DOM KULTURY 05-300 MIŃSK MAZOWIECKI UL. WARSZAWSKA 173

z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY

Regulamin, oświadczenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

 

MISJA NAPOLEON - Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim (mdkmm.pl)

XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas III 

31 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii". 

Uczniowie z naszej szkoły zajęli 2 miejsce ex aequo. Nagrodzeni uczniowie to: Gabriela Zagórska z klasy 3 b, Jakub Mućko i Maksymilian Komosa z klasy 3c. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wysłuchali minikoncertu.

Gratuluję sukcesu w niełatwych potyczkach ortograficznych.

 

Ewa Pszczółkowska 

 

WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW GEOGRAFICZNYCH

Konkurs multimedialny dla klas ósmych „Przez kontynenty”

I miejsce – Anna Wojtaczka kl. 8A oraz Franciszek Reda kl. 8B;

II miejsce – Przemysław Dziubiński kl. 8B, Anna Czupryńska kl. 8A, Antonina Zakrzewska kl. 8A;

III miejsce – Julia Jerzak kl. 8B, Aleksandra Marzejon kl. 8D.

Konkurs dla klas siódmych na najciekawszy projekt wycieczki „Rowerem przez powiat miński”

I miejsce – Antonina Majos, Aleksandra Włodarczyk, Matylda Domagała, Zofia Mroczkowska z kl. 7B oraz Mateusz Buczek, Maciej Ołówka, Hubert Wierzbicki, Krzysztof Grzywacz z kl. 7a;

II miejsce – Julia Soćko, Agata Kierzkowska, Oliwia Pieniak, Aleksandra Wrzosek, Klaudia Nowakowska z kl.7a;

III miejsce – Zuzanna Woźniak z kl. 7B oraz Lena Kucińska, Karolina Polkowska kl. 7B;

Wyróżnienie – Jakub Turek kl. 7B, Aleksandra Gańko kl. 7B.

Konkurs dla klas szóstych „Europa jest fajna”

I miejsce – Lena Chlebicka kl. 6B, Kamil Michałowski kl. 6A;

II miejsce – Franciszek Karasiewicz kl. 6B, Antoni Waszkiewicz kl. 6C;

III miejsce – Natalia Sobczak kl. 6D

 

 

Wyniki konkursu „Pokój w pudełku

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kira Ksionek kl. 6d i Joanna Biernat kl. 6d

II miejsce – Martyna Miszczak kl. 6a i Nikola Piórkowska kl. 6b

III miejsce – Łucja Lipka kl. 6b

 

Wyróżnienia:

Paweł Cięciara kl. 6b

Agata Panek kl. 6c

 

Gratuluję zwycięzcom.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

 

 

Hanna Kołodziejczyk

Wyniki konkursu

„Nie daj się złapać w sieci

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Natalia Makulec kl. 6b

II miejsce – Antoni Waszkiewicz kl. 6c

III miejsce – Przemysław Dziubiński kl. 8b

 

Wyróżnienie:

Nikola Piórkowska kl. 6b

 

Gratuluję zwycięzcom.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

 

 

Hanna Kołodziejczyk

LAUREACI

II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

LAPBOOK – MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ

 

KLASY IV-VI

 

Martyna Miszczak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – I miejsce

Wiktoria Szlendak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – I miejsce

Nadia Śliwińska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – II miejsce

Aleksandra Lech, Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce

Maja Lubańska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce

 

KLASY VII-VIII

 

Joanna Wójcicka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim – I miejsce

Natalia Dąbrowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim – II miejsce

Kamila Trójczak, Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce

Kinga Biernacka, Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom gratulujemy sukcesów.

O terminie uroczystości wręczenia nagród laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni odrębnym pismem.

 

Organizatorzy Konkursu 

Konkurs "Easter Bonnet" rozstrzygnięty! 

Easter Bonnet to tradycyjne przybranie głowy noszone w krajach anglosaskich z okazji świąt wielkanocnych. Tworzone własnoręcznie kapelusze mają symbolizować odrodzenie i nowy początek. W tym roku nauczyciele języka angielskiego zaprosili uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze wielkanocne nakrycie głowy. Wpłynęło wiele pięknych prac. Kapelusze wzbudziły zainteresowanie również wśród Pań nauczycielek, nie tylko anglistek 🙂 Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością, dlatego wybór tych zwycięskich nie był łatwy. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce zajęli ex aequo: Patryk Lubaszka z kl.6d oraz Julia Powała z klasy 8d

II miejsce również ex aequo: Julia Lubaszka z kl.4d oraz Nikola Piórkowska z klasy 6b

III miejsce: Maria Kilian z klasy 6d oraz Dawid Woźniak z klasy 5d

Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Aleksandry Gańko z klasy 8b oraz Natalii Drzazgi z klasy 4c.

Laureatom gratulujemy, a Paniom, które z ogromnym wdziękiem zaprezentowały prace konkursowe pięknie dziękujemy!

 

 

WYNIKI KONKURSU NA PORTRET KRÓLA KAROLA III
Z okazji zbliżającej się koronacji króla Karola III, która odbędzie się 06.05.2023 r. w naszej szkole przeprowadzony został konkurs na portret nowego monarchy. Jego laureatkami zostały:
I miejsce - Nikola Piórkowska, kl. 6b
II miejsce - Michalina Mroczkowska, kl. 7b
III miejsce - Michalina Brzost, kl. 4a
wyróżnienie - Maja Duszczyk, kl. 5c
Gratulujemy!
Zwycięskie prace zostaną wysłane do Pałacu Buckingham.
Karolina Abramowska
 

Poliglota!

Miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów znajduje się prawdziwy poliglota! Nikodem Wieczorek z klasy VIII b zwyciężył w szkolnym etapie Konkursu Językowego POLIGLOTA, którego celem jest popularyzacja nauki dwóch języków obcych wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z języka angielskiego na poziomie B1 i niemieckiego na poziomie A2. II etap odbył się 24 marca w XLIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie, gdzie Nikodem zajął II miejsce. 

Gratulujemy!

 

 

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

LAPBOOK – MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz nauczyciele poloniści serdecznie zapraszają uczniów mińskich szkół podstawowych do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym. Każdy uczestnik konkursu ma za zadanie wykonać samodzielnie książkę tematyczną w formie lapbooka, którego tematem będzie wybrana lektura obowiązkowa. Praca powinna przedstawiać informacje, ciekawostki z wybranego przez uczestnika utworu literackiego i prezentować je w pomysłowy sposób. Konkurs trwa do 8 V 2023 r. Prace należy dostarczyć do sekretariatu naszej Szkoły.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie szkolnym pod hasłem „Pokój w pudełku”.

Celem konkursu jest zaprojektowanie wnętrza.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas VI.

 2. Pracę należy wykonać w formie przestrzennej.

 3. Pracę należy wykonać w pudełku np. po butach. Należy zaprojektować wycięcie otworów okiennych i drzwi. Następnie należy zaprojektować i własnoręcznie wykonać umeblowanie wnętrza tzn. pokoju (np. pokoju nastolatka lub salonu). Można również wykonać elementy dekoracyjne do wnętrza np. firany, dywan, rośliny. Wszystkie elementy należy przymocować, aby w trakcie przenoszenia nie ulegały przemieszczeniu. Praca musi być wykonana z samodzielnie przygotowanych elementów. Praca wykonana z gotowych, zakupionych elementów lub zawierająca
  z zakupione elementy nie będzie brane pod uwagę w konkursie.

 4. Praca może być wykonana z wybranych przez siebie materiałów.

 5. Można wykonać tylko jedną pracę.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do 28 kwietnia 2023 r.

 

do pani Hanny Kołodziejczyk

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie informatycznym

pod hasłem „Nie daj się złapać w sieci”.

Celem konkursu jest propagowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z zasobów internetu.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas VI - VIII.

 2. Pracę należy wykonać w formie plakatu o wymiarach A3.

 3. Technika dowolna.

 4. Praca wykonana indywidualnie.

 5. Można wykonać tylko jedną pracę.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do 28 kwietnia 2023 r.

do pani  Hanny Kołodziejczyk

Najlepszy anglista klas 1-3 w Dąbrówce

To już kolejna edycja naszego konkursu z j.angielskiego, który miał na celu sprawdzić i poszerzyć wiadomości naszych uczestników.

Oto jego wyniki:

,,Najlepszy anglista –trzecioklasista’’

I m-ce Maksymilian Komosa kl.3c

II m-ce Bianka Kiełczykowska kl.3a

III m-ce Paweł Stucki kl.3b

,,Najlepszy anglista –drugoklasista’’

1 m-ce Henryk Wolanin kl.2d & Aleksandra Lipka kl. 2b

2 m-ce Bartosz Wycisłowski kl.2b

3 m-ce Maksym Davydenko kl.2d &Weronika Pałdyna kl.2a &

Tymon Cabaj kl.2d

,,Najlepszy anglista –pierwszoklasista’’

1 m-ce Adrian Radłowski kl.1a & Filip Ostrowski kl.1c

2 m-ce Bartosz Fijałkowski kl.1d

3 m-ce Adam Waligóra kl.1d &Darina Pylypchuk kl.1c &

Jowita Womaczko kl.1c

Gratulujemy!

Małgorzata Dubina            

 

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Żelków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Żelków, który przypada na 28 marca zapraszam do konkursu o najpopularniejszych żelkach z Niemiec, czyli Haribo. Ułóż krzyżówkę z hasłami po niemiecku do słowa HARIBO oraz podaj niemiecką i polską wersję hasła reklamowego firmy Haribo. Swoją pracę przynieś do końca miesiąca (31.03-piątek) do p. Agnieszki Grygielewicz.

 

Smacznego Żelka! 🙂

WYNIKI KONKURSU NA MAKIETĘ ATRAKCJI TURYSTYCZNEJ LONDYNU

Uczniowie klas 4-8 wzięli licznie udział w konkursie na najciekawszą makietę atrakcji turystycznej Londyny. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się London Eye, ale uczniowie pokusili się też o wykonanie makiet słynnego Big Bena, charakterystycznych czerwonych budek telefonicznych oraz Tower Bridge. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i estetyczne. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Julia Rybacka, kl. 8d

II miejsce: Szymon Fotyga, kl. 5e

III miejsce: Maciej Rek, kl. 4c

Wyróżnienia:

Małgorzata Szymańska, kl. 5b

Aleksandra Gańko, kl. 7bGratulujemy!

 

Karolina Abramowska

 

 

SŁODKIE SELFIE

 

Z okazji Tłustego Czwartku Samorząd Uczniowski 4-8 zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym na najciekawsze selfie z pączkiem. Otrzymaliśmy mnóstwo słodkich i ociekających lukrem zdjęć ?, z których wyłoniliśmy najbardziej oryginalne:

 

I miejsce: Aleksandra Reszka, kl. 8B

II miejsce: Mateusz Chabrzyński, kl. 4C

III miejsce: Alicja Adamczyk, kl. 4B

 

Wyróżnienie: Martyna Miszczak, kl. 6A

 

Gratulujemy!

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Karolina Abramowska

Lidia Kierzkowska

Wioleta Żytkowicz

 

Wyniki konkursu „Bezpiecznie korzystam z zasobów Internetu i usług internetowych”

Dnia 07 lutego 2023r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbył się konkurs dla uczniów klas 4-7 na prezentację multimedialną „Bezpiecznie korzystam z zasobów Internetu i usług internetowych”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Lena Sujak – kl. 4 e

Antoni Rokicki – kl. 7 a

II miejsce - Lena Chlebicka – kl. 6 b

Maria Jakubiak – kl. 4 a

III miejsce – Matylda Domagała – kl. 7 b

Wyróżnienia: Szymon Fotyga – kl. 5e

Karol Antosiewicz- kl. 4 a

Ksawery Duczek – kl. 4 a

Marta Dąbrowska – kl. 6 b

Gratuluję zwycięzcom.

 

Małgorzata Szczygielska-Kluska

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Opiekunowie SU 4-8
 

Konkurs z języka niemieckiego

W konkursie z języka niemieckiego pt. "Lust auf Lesen" ("Ochota na czytanie"), organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, wzięli udział nie tylko uczniowie z naszej szkoły (Nikodem Wieczorek i Michał Sołowiej z kl. 8b oraz Maximilian Zagwocki i Jakub Piłat z kl. 8a), lecz także 4 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkół Salezjańskich. Miło nam poinformować, że do następnego regionalnego etapu konkursu udało się dostać Nikodemowi Wieczorkowi, który w pierwszym etapie zdobył 90% punktów. Gratulujemy i życzymy powodzenia! 

Agnieszka Grygielewicz

 

Wyniki konkursu

„Karta świąteczna na Boże Narodzenie – Paint 3D

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Rek - kl. 4c

II miejsce – Gabriela Kuśpiet - kl. 4b

III miejsce – Karol Antosiewicz – kl. 4d

Gratuluję zwycięzcom.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział
 w konkursie.

 

Hanna Kołodziejczyk

 

Udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4  nasza reprezentacja dziewcząt klas ósmych wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Dziewczyny z wielkim zaangażowaniem  rozegrały trzy mecze, jednak nie udało im się awansować do finałów. Teraz czekamy na rozgrywki koszykarskie.

 

Katarzyna Szubińska

 

 

Wyniki konkursu

Bezpieczna przerwa – znak”

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Kacper Horoszko kl. 5d

II miejsce – Anna Zalewska kl. 5e i Oskar Szczęsny kl. 5c

III miejsce – Dawid Wożniak – kl. 5d

 

Wyróżnienia:

Amelia Maśluch kl. 5e

Igor Buczek kl. 5d

 

Gratuluję zwycięzcom.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział
w konkursie.

 

Hanna Kołodziejczyk

 

Wyniki konkursu "Minichoinka - dekoracja świąteczna"

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Lana Chlebicka kl. 6b i Lena Surowiec kl. 6b

II miejsce – Martyna Miszczak kl. 6a i Kamil Michałowski kl. 6a

III miejsce – Natalia Jóźwiak kl. 6b i Damian Włodarski kl. 6b

Wyróżnienia:

Łucja Lipka kl. 6b

Julia Pietrzyk kl. 6b

Gratuluję zwycięzcom.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Hanna Kołodziejczyk

 

 

Wyniki konkursu na drzewo genealogiczne

 
Konkurs plastyczny „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” przeznaczony był dla uczniów klas IV. Miał na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków. Pozwolił także na utrwalenie w rodzinie pamięci o przodkach i zachęcał do gromadzenia rodzinnych pamiątek oraz odpowiedniej dbałości o rodzinne fotografie i dokumenty.
Po długich rozważaniach i pełnych emocji dyskusjach, jury przyznało nagrody:
I miejsce – Dawid Zagwocki kl. 4 a
II miejsce – Michał Kuć kl. 4 b
II miejsce – Zofia Hemperek kl. 4 a
III miejsce – Karol Antosiewicz kl. 4 a
III miejsce – Bartosz Kaczmarski kl. 4 a
III miejsce – Igor Ostrowski kl. 4 a
Wyróżnienia:
Bartosz Chybicki kl. 4 a
Maria Jakubiak kl. 4 a
Nikola Nowicka kl. 4 a
Maksymilian Rudnicki kl. 4 a
Jan Witos kl. 4 b
Gratulujemy!
Anna Kazimierowicz
Konrad Abramowski
 

Karta na Boże Narodzenie

LAUREACI

XI POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA ÓSMOKLASISTÓW

W piątek, 25 listopada 2022 r., Szkoła Podstawowa nr 2 gościła uczestników powiatowego etapu XI Konkursu Ortograficznego dla Ósmoklasistów zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego. Finałowe dyktando pisało 78 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu mińskiego.

 

Oto laureaci Konkursu:

Natalia Łaczmańska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku – I miejsce,

Katarzyna Pleśniak, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim – II miejsce,

Milena Delega, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – III miejsce,

Łucja Grudzińska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie,

Martyna Marczuk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku – wyróżnienie,

Julia Lejman, Szkoła Podstawowa w Ładzyniu – wyróżnienie,

Maximilian Zagwocki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie,

Urszula Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie,

Jakub Nowak, Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie,

Maja Okoła, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim– wyróżnienie,

Justyna Witon, Szkoła Podstawowa w Kałuszynie – wyróżnienie,

Aleksandra Buczek, Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie.

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom gratulujemy sukcesów.

O terminie uroczystości wręczenia nagród laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni odrębnym pismem.

Nauczycieli zainteresowanych informacją na temat liczby punktów uzyskanych przez uczniów prosimy o maile na adres b.kaczmarska@zsp1mm.pl.

 

Organizatorzy Konkursu 

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Celem konkursu jest wyłonienie pracy, która zostanie wykorzystana w projekcie kartki bożonarodzeniowej miasta Mińsk Mazowiecki.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:

a) klasy 0 – III,

b) klasy IV-VIII.

Technika wykonania – wydzieranka (np. z papieru gazetowego, kolorowego, itp.), format prac: A4, praca powinna zawierać logo lub herb Miasta Mińsk Mazowiecki.

Uczestnik może być autorem jednej pracy.

Prace nie powinny być wcześniej nigdzie prezentowane lub publikowane, nie powinny również być wykorzystywane w innych konkursach.

Każda praca powinna być wykonana samodzielnie, bez pomocy rodziców.

Każda wykonana praca musi być podpisana:

 imię i nazwisko autora,

 klasa i nazwę szkoły.

Do podpisanej pracy należy dołączyć uzupełnioną i podpisaną przez autora i rodzica kartę identyfikacyjną (załącznik do Regulaminu Konkursu).

Prace należy dostarczyć do nauczyciela plastyki p. Marzeny Kozak (kl. 4-8) lub do swojego wychowawcy (kl. 0-3).

Szczegóły w Regulaminie Konkursu poniżej.

Regulamin konkursu bożonarodzeniowego

Karta identyfikacyjna - konkurs

 

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO PT. „WIERSZ O BABCI I DZIADKU” dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza dla Babci i Dziadka.

Regulamin konkursu zostanie zamieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia www.ksps.pl. oraz jest dostępny w siedzibie organizatora: 00-061 Warszawa, ul. Marszałkowska 140.

1. Forma liryczna: dowolny pod względem gatunkowym i wersyfikacyjnym wiersz.

2. Utwór poetycki musi być napisany samodzielnie przez jednego autora. Nie jest dozwolone kopiowanie czy też pobieranie tekstu ze stron internetowych czy książek.

4. Termin oddawania prac konkursowych upływa 5.12.2022 roku.

5. Każdy wiersz powinien posiadać tytuł.

6. Każda nadesłana praca powinna być czytelnie opisana wg wzoru: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, nazwa, adres i telefon placówki oświatowej, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

7. Prace uczniowie klas 4-8 dostarczają do p. Renaty Olszak lub p. Iwony Matejczuk, a uczniowie klas 1-3 do swoich Wychowawczyń.

 

 

                                       „Minichoinka – dekoracja świąteczna”

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Minichoinka – dekoracja świąteczna”.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji Bożego Narodzenia.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas VI.

 2. Pracę należy wykonać w formie przestrzennej.

 3. Wielkość pracy: minimum 20 cm, maximum 40 cm.

 4. Choinka musi być wykonana z samodzielnie przygotowanych elementów. Może również zawierać dodatkowo elementy dekoracyjne, np. wykonane samodzielnie ozdoby choinkowe. Praca wykonana z gotowych, zakupionych elementów lub zawierająca  zakupione elementy nie będzie brana pod uwagę w konkursie.

 5. Praca może być wykonana z wybranych przez siebie materiałów.

 6. Można wykonać tylko jedną pracę.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do 28 listopada 2022 r.

do pani Hanny Kołodziejczyk

                                               „Bezpieczna przerwa – znak”

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Bezpieczna przerwa – znak”.

Celem konkursu jest propagowanie bezpiecznych zachowań podczas przerw miedzy lekcjami.

Regulamin konkursu:

 1. Adresatem konkursu są uczniowie klas V.

 2. Pracę należy wykonać na kartce z bloku technicznego lub rysunkowego, formatu A4 (blok rysunkowy).

 3. Należy wykonać wymyślony prze siebie znak (czyli taki, jakiego jeszcze nie ma), propagujący bezpieczne zachowania podczas przerw. Może to być znak zakazujący jakiegoś zachowania, ostrzegający lub informujący.

 4. Technika dowolna (praca może być narysowana kredkami, malowana farbami, wyklejana papierem kolorowym). Nie można korzystać z gotowych, zakupionych lub wydrukowanych elementów. Praca zawierająca takie elementy nie będzie brana pod uwagę w konkursie.

 5. Można wykonać tylko jedną pracę.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do 28 listopada 2022 r.

do pani Hanny Kołodziejczyk

Zawody sportowe

W dniach 22.09., 29.09. i 6.10 br. uczniowie klas 5 i 6 reprezentowali naszą szkołę w pierwszej serii zawodów lekkoatletycznych „Czwartki Lekkoatletyczne z MOSiR”. W zawodach startowali uczniowie z SP w Siennicy, z SP 4, SP 3, SP6 w Mińsku Maz. Drużyna dziewcząt i chłopców rywalizowała w biegach na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m i rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Nowym doświadczeniem dla chłopców był start w skoku wzwyż oraz konkurencja pchnięcie kulą. W wyżej wymienionych konkurencjach startowali: klasa 6a- Krzysztof Szczepaniuk, Filip Bielec, Alan Zwierzyk, Lilla Łoza, klasa 6b- Łucja Lipka, Julia Pietrzyk, Lena Chlebicka, Kamil Machoń, klasa 6d- Dawid Sokołowski, klasa 5b- Bartosz Mroczkowski, Adrian Bartczak, kl. 5a- Igor Nowak, kl. 5 c- Maria Młotek i kl. 5e Anna Zalewska.

Nasi sportowcy pokonywali życiowe rekordy. Wielokrotnie zajmowali I,II i III miejsce zdobywając pamiątkowy dyplom.

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Młodzi sportowcy zdobyli pierwsze lekkoatletyczne doświadczenia. Komentatorem zawodów był Jerzy Wanio. Druga seria zawodów zaplanowana jest w maju.

 

Beata Szymkowiak

Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa:

PRAWA_DZIECKA-_regulamin_konkursu_miejskiego_ (1)

 

Inauguracja sezonu teatralnego 2022/2023

 

W dniu 21 października szkolna grupa teatralna „Kryształki” wzięła udział w II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Powiatu Mińskiego „Chodź na scenę”. Grupa zademonstrowała spektakl pt. „Krakowskim targiem”. Zaangażowanie dzieci, poziom warsztatu teatralnego i cechy osobowości młodych aktorów ujęły wszystkich jurorów i nie tylko, z czego jestem OGROMNIE DUMNA. W efekcie grupa zajęła I miejsce i w ramach jednej z nagród dzieci wystąpią z aktorami Sceny Współczesnej na deskach tegoż teatru.

Małgorzata Szczygielska-Kluska

 

Wyniki konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W konkursie z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, który odbył się na przełomie września i października wśród uczniów klas siódmych, najlepiej wypadli Dominika Młynek, Jan Kluczek i Kacper Jedliński z klasy 7b oraz Bartosz Grabarczyk z kl 7a. Gratulacje dla laureatów. 

Agnieszka Grygielewicz

 

Zapraszamy uczniów do udziału w II edycji konkursu „Dobry Obywatel”. Celem inicjatywy jest promowanie postaw patriotycznych oraz kształtowanie zaangażowania w sprawy społeczne i obywatelskie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 listopada.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu autorskiej gry lub quizu. Praca może być wykonana techniką tradycyjną (praca plastyczna) lub z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Powinna nawiązywać do tematu konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.

 

Szczegóły na stronie: II edycja konkursu „Dobry Obywatel” – zachęcamy do udziału - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim  oraz nauczyciele poloniści serdecznie zapraszają uczniów szkół powiatu mińskiego do udziału w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Ósmoklasistów, który jest kontynuacją organizowanego w latach 2007-2017 Konkursu Ortograficznego dla Szóstoklasistów. Finałowe zmagania mistrzów ortografii odbędą się w naszej Szkole 25 listopada 2022 r., o godz. 13:00.

REGULAMIN 

ZGŁOSZENIE NAUCZYCIELA DO PRACY W KOMISJI (1) 

ZGŁOSZENIE UCZNIÓW DO KONKURSU 

ZGODA NA UDZIAŁ I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

 

 

 

POCZTÓWKA Z WAKACJI - WYNIKI KONKURSU
Chociaż wakacje już dawno się skończyły, wciąż są z nami miłe wspomnienia. We wrześniu uczniowie mogli wrócić myślami do słonecznych letnich dni, biorąc udział w konkursie Samorządu Uczniowskiego "Pocztówka z wakacji". Oto jego wyniki:
I miejsce - Igor Ostrowski. kl. 4a
II miejsce - Aleksandra Tomaszewska, kl. 4a
III miejsce - Kacper Horoszko, kl. 5d
Wyróżnienia - Anna Zalewska, kl. 5e, Julia Jerzak, kl. 8b
Gratulujemy zwycięzcom!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego 4-8
Karolina Abramowska
Lidia Kierzkowska
Wioleta Żytkowicz
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close