Opublikowano 06-11-2023 Dodał sp2mm

W dniach 11-13 października uczniowie klasy 5b, 5d, 5b, 6a, 6c, 6e byli na wycieczce w Lublinie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac Zamojskich w Kozłówce. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie mogliśmy zobaczyć jak żyli, czym zajmowali się ludzie w dawnych czasach. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia wycieczki był pobyt w Aqua Parku w Lublinie.

Drugi dzień to wizyta w mieście idealnym, które powstało z marzeń Jana Zamojskiego założyciela i twórcy Zamościa. Tam dowiedzieliśmy się między innymi skąd pochodzi znane nam do dziś określenie szwedzki stół. Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca, gdzie mogliśmy podziwiać Kościół Na Wodzie. Nad stawem Echo zobaczyliśmy stado Konika Polskiego największej atrakcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Ostatni dzień to zwiedzanie Lublina. Dowiedzieliśmy się dlaczego  na Podwalu świeci w dzień jak i nocy, przez 365 dni w roku Latarnia Pamięci. Poznaliśmy legendy oraz historię miasta, w którym podpisano Unię Polsko-Lubelską. Przez specjalny portal pomachaliśmy mieszkańcom stolicy Litwy, czyli Wilna. Spróbowaliśmy jak smakują lubelskie cebularze. Pogoda i humory dopisały, jedynie szkoda, że nasza przygoda tak szybko się skończyła.

Nad realizacją programu czuwały panie Hanna Kołodziejczyk, Beata Szymkowiak oraz Katarzyna Ciechańska.