Opublikowano 11-03-2024 Dodał sp2mm

W Miejskiej Szkole Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały 6 marca odbyła się konferencja #Razemprzeciwdepresji„.

W imieniu społeczności mińskiej Pan Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta, Pan Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński, Pani Katarzyna Łaziuk Wiceburmistrzyni oraz Pan Witold Kikolski Wicestarosta podpisali deklarację, która jest symbolicznym zobowiązaniem do działań na rzecz zdrowia psychicznego mieszkańców.

Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu i rozmów ze specjalistami zajmującymi się, na co dzień problemami dzieci i młodzieży. Uczniowie(Michalina i Zofia Mroczkowskie, Bartosz Grabarczyk i Maciej Ołówka z klas VIII) uczestniczyli również w warsztatach prowadzonych przez p. Piotra Hałajczaka – psychologa, seksuologa oraz logopedę.