Opublikowano 08-10-2024 Dodał sp2mm

W środę 2 października naszą szkołę odwiedzili nietypowi goście – policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim z Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii. W ramach działań profilaktycznych  rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

Funkcjonariuszki opowiedziały uczniom o zawodzie policjanta, zaprezentowały to w co jest wyposażony. Wytłumaczyły na czym polega ich praca i w jaki sposób policjanci pomagają ludziom. Przypomniały o tym, że policjanta nie należy się bać, tylko warto zwrócić się do niego z prośbą o pomoc w każdej sytuacji. Szczegółowo omówiły zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie podczas drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Dzieci przypomniały sobie podstawowe przepisy ruchu drogowego, jak w prawidłowy sposób przechodzić przez jezdnię, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza przy ograniczonej widoczności. Policjantki sprawdziły, czy uczniowie pamiętają wszystkie numery alarmowe. Wyjaśniły jak dzieci powinny zachowywać się w różnych sytuacjach zagrożenia, a także w jaki sposób dziecko też może udzielić pierwszej pomocy.

Ponadto policjantki rozmawiały z uczniami o odpowiedzialności karnej, o właściwym zachowaniu się w miejscu publicznym, w miejscu zamieszkania, w szkole, o właściwym zachowaniu się względem innych uczniów, a także pracowników szkoły. Przypomniano również o zachowaniu ostrożności podczas spotkania z obcą osobą.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z wielkim zainteresowaniem, zakończyli je z dużą wiedzą i przede wszystkim z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak właściwie zachować się w trudnych sytuacjach, nawet takich, które zagrażają naszemu życiu.

Małgorzata Bogusz