Opublikowano 24-10-2024 Dodał sp2mm

Dnia, 18 października, w naszej szkole odbył się apel z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Ewangelia starości i cierpienia”. W trakcie wydarzenia uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zastanowić się nad życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II, szczególnie w kontekście starości, cierpienia i wartości, które towarzyszyły jego posłudze.

Uczniowie klasy 8C, pod opieką pań, Justyny Pawłowskiej oraz  Marii Zagórskiej, przygotowali inspirujące wystąpienia, które uświetniły apel. Dekoracje nawiązujące do hasła apelu zostały wykonane przy pomocy pani Beaty Szymańskiej. Szczególną uwagę zwrócił występ muzyczny uczennicy Aleksandry Brodackiej  z klasy 8C, który wprowadził wszystkich w atmosferę refleksji i zadumy.

Apel wprowadził uczestników w atmosferę skupienia i refleksji nad wartościami, jakie św. Jan Paweł II pozostawił nam w spadku. Jego nauki o starości, cierpieniu i godności człowieka na każdym etapie życia stały się inspiracją do dalszych rozważań i przemyśleń.

Katechetki