Opublikowano 09-11-2021 Dodał sp2mm

Dnia 04.11.2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na Świetliczaka”, które miało na celu przyjęcie do swego grona uczniów klas pierwszych naszej szkoły.
Ze względu na panującą epidemię koronowirusa uroczystość była znacznie skromniejsza niż w ubiegłych latach. Pani Agnieszka Świerzewska opracowała scenariusz pasowania i przy współudziale pani Marii Samociuk i pani Marii Głuchowskiej przeprowadzono oczekiwaną przez dzieci uroczystość. Na pasowanie przybył także Dyrektor Szkoły, pan Sławomir Domański.
W trakcie imprezy dzieci musiały przejść wiele prób sprawdzających ich wiedzę i umiejętności. Dały oczywiście radę i otrzymały gromkie brawa. Po wysłuchaniu tekstu przyrzeczenia Świetliczaka – uczniowie głośno zakrzyknęli „Ślubujemy!”.
Na zakończenie uroczystości Kierownik Świetlicy, pani Maria Głuchowska pasowała każdego ucznia na Świetliczaka. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz ozdobny ołówek z figurką zwierząt.
W pięknym stylu, uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona naszej świetlicowej gromady.
Maria Głuchowska