Opublikowano 12-11-2025 Dodał sp2mm
Dnia 7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na którym cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie oddali hołd tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, następnie głos zabrała pani dyrektor Marzena Popławska, przypominając o znaczeniu tego święta i o wartości, jaką jest wolność.
Program artystyczny wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój. Występy obejmowały wiersze, pieśni oraz krótkie scenki historyczne, które w piękny sposób ukazały trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również wzruszających chwil podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali swoje role i występy, pokazując swój talent i głębokie zrozumienie historycznego znaczenia tego dnia. Całości dopełniała piękna, patriotyczna dekoracja – barwy biało-czerwone, symboliczne hasła i portrety bohaterów narodowych wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy i dumy z przynależności do polskiej wspólnoty.
Apel z okazji Święta Niepodległości był nie tylko lekcją historii, ale także pięknym świadectwem wspólnoty, pamięci i patriotyzmu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia: nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za ich serce, zaangażowanie i wspólne przeżywanie tak ważnego dla Polaków święta.
Apel przygotowały p. Hanna Kołodziejczyk i p. Wioleta Żytkowicz. Oprawę muzyczną zawdzięczamy p. Justynie Kowyni, a artystyczną p. Marzenie Szubie.
Marzena Szuba























