Opublikowano 15-06-2024 Dodał sp2mm

14 czerwca uczniowie z kl. 2B z wychowawczynią Hanną Bartnicką oraz uczniowie z kl. 3D z wychowawczynią Małgorzatą Bogusz wyjechali na wycieczkę do  PARKU ZABAW I EDUKACJI DLA DZIECI ARGO CITY, który położony jest w malowniczym krajobrazie na skraju lasu i łąk w Głęboczycy.

Po dojechaniu na miejsce i zjedzeniu drugiego śniadania zaczęła się zabawa o temacie przewodnim  „ BYĆ JAK INDIANA JONES – POSZUKIWACZE SKARBU ARGO CITY”. Dzieci wcieliły się w Argonautów i miały za zadanie wykonać różnorodne, skomplikowane zadania zarówno grupowo jak i indywidualnie. Za każde prawidłowo wykonane polecenie uczniowie zdobywali informacje potrzebne do odnalezienia skarbu, a także cenne, kolorowe klucze, dzięki którym skrzynia ze skarbem mogła zostać otworzona. Do najciekawszych zadań na  pewno można zaliczyć przejażdżkę wozem z traktorem, leśny labirynt i leśne zawody, połów ryb, grupowe narty, przeciąganie liny, przejazd tyrolką, czy wizytę w Zaczarowanym Lesie, do którego można było wejść tylko przez Czarodziejską Szafę, gdzie dzięki przygotowanym scenografiom dzieci musiały odgadnąć tytuły znanych baśni takich, jak „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, „Siedmiu krasnoludków i Królewna Śnieżka”. Po wykonaniu wszystkich zadań z pomocą mapy i zdobytych kluczyków, dzieci musiały odnaleźć ukryty skarb i go otworzyć.

Do dodatkowych atrakcji można zaliczyć wizytę w Osadzie Iluzji – miejscu wypełnionym przykuwającymi wzrok iluzjami, które spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Ciekawa lekcja odbyła się również przy wizycie w ulu, gdzie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące pracowitego życia pszczół.

Na zakończenie tej wspaniałej przygody wszyscy zjedli pieczone kiełbaski. Ciężko było nam rozstawać się z tym miejscem. Na pewno będziemy je miło wspominać!

Małgorzata Bogusz