Opublikowano 22-10-2019 Dodał sp2mm

Dnia 16 X 2019r. odbył się w naszej szkole apel  z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem  było  świętowanie  językowej  różnorodności  w Europie i propagowanie wśród uczniów znajomości większej liczby języków.

Języki obce to dobra inwestycja –przekonywały uczennice kl.5e podopieczne pani Mileny Jałochy. Ludzie, którzy tę wiedzę posiedli mogą  w pełni czerpać z możliwości, jakie niesie ze sobą życie we współczesnej Europie- naszym małym świecie o którym śpiewały dzieci z k.l3b –podopieczni pani Małgorzaty Dubiny.

Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie, pomaga lepiej docenić inne narody i ich kulturę. W czeskiej piosence  ukazała ją Zuzanna Łukaszczyk kl.6c podopieczna pani Mileny Jałochy.

W trakcie apelu  nie zabrakło rozśpiewanych uczniów z kl .2d podopiecznych pani Magdaleny Gołdy, którzy zaśpiewali piosenkę Baby Shark. Wielką popularność tej piosenki   udowodnili  uczniowie grupy francuskiej – podopieczni pani Katarzyny Trojanek i niemieckiej podopieczni pani Agnieszki Grygielewicz  wykonując ją w językach, których dodatkowo uczą się w szkole.

Znajomość języków obcych można było sprawdzić w  quizie, dotyczącym podstawowych zwrotów w j. angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim a nawet węgierskim. Uczniowie udzielali bardzo szybko poprawnych odpowiedzi, za  które otrzymywali drobne upominki.

O tym, że należy uczyć się języków obcych, przypominał dyrektor Sławomir Domański. Zapraszając w podwoje obcojęzycznego świata wręczył dyplomy  dla dzieci, które uczestniczyły w  konkursie plastycznym  pt.: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Oto  jego wyniki:

1 m-ce Aleksandra Gańko kl.4b