Opublikowano 07-03-2024 Dodał sp2mm

Klasa VI d pod opieką pani Mileny Jałochy 6 marca 2024 r. udała się do teatru RAMPA, aby obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród". Sztuka jest adaptacją książki uznawanej za klasykę literatury dziecięcej autorstwa brytyjskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett. Młodzi widzowie mogli podziwiać wzruszającą, pełną ciepła opowieść o przyjaźni, która potrafiła odmienić smutną rzeczywistość bohaterów sztuki i przywrócić im radość życia. Adaptacja pięknej opowieści wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie klasy VI mieli okazję porównać adaptację sceniczną z tekstem literackim, gdyż powieść przeczytali wcześniej i omówili na lekcjach języka polskiego.

Kolejnym punktem wycieczki był Escape Room-idealne miejsce do rozwijania takich cech jak umiejętność pracy w grupie i radzenia sobie w trudnych, bądź nowych sytuacjach.
W pokojach zadań znajdowało się mnóstwo szyfrów, zagadek i tajemniczych przejść. Zadania nie były proste, ale uczniowie działając wspólnie świetnie sobie poradzili! Wszyscy wspólnymi siłami wydostali się ze swojego pokoju, a śmiechom i emocjom nie było końca.