Warsztaty w ramach programu rządowego "Laboratoria Przyszłości"
Dnia 27 lutego nauczyciele z naszej placówki uczestniczyli w warsztatach w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”.
Szkolenie składało się z serii ciekawych sesji warsztatowych, mających na celu przygotowanie pedagogów do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań i metod nauczania w swoich szkołach.
Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które brały udział w różnorodnych zajęciach dotyczących m.in. modelowania 3D, wykorzystania długopisów 3d na zajęciach, czy pracy z okularami VR.
Program „Laboratoria Przyszłości” pokazał, że innowacje w edukacji są możliwe i wartościowe, a nauczyciele mają ogromny potencjał do wprowadzenia ich w życie. Uczestnicy warsztatów z pewnością będą kontynuować swoją pracę nad doskonaleniem procesu nauczania w tym kierunku.
Zdjęcia zostały wykonane sprzętem otrzymanym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
"Pompon w opałach" - akcja pierwszaków dla przedszkolaków
W ten świąteczny czas wspólnie z uczniami klasy pierwszej, Wiktorią i Adasiem, przygotowaliśmy audiobook o przygodach Pompona:)
Do nagrania tej świątecznej historii Elfa wykorzystaliśmy dyktafon Olympus, zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
Zachęcamy do wysłuchania opowiadania "Pompon w opałach" autorstwa Anny Paszkiewicz.
Roksana Ryzner
Laboratoria Przyszłości w świetlicy szkolnej
Małgorzata Dubina
Lego Spike
Dnia 09 listopada 2022 roku uczniowie klasy 6 d zapoznali się z budową i funkcjami klocków LEGO SPIKE. Oczywiście daleko jeszcze do poznania wszystkich tajników tych klocków, ale pierwsze „koty za płoty” za nimi.
W pierwszej kolejności uczniowie pracowali nad skonstruowaniem pojazdu zgodnie z podaną instrukcją. Proces twórczy, bo przecież inaczej nie można tego nazwać, był bardzo spontaniczny. Przy konstruowaniu robota dzieciakom towarzyszyły duże emocje. Chętnie pracowały, mimo że wymagało to od nich niemałego wysiłku.
Warto było, gdyż radość i satysfakcja po stworzeniu konstrukcji była ogromna.
Małgorzata Szczygielska-Kluska
Długopisy 3 D
Uczniowie klasy 1d rozpoczęli swoją przygodę z długopisami 3D, zakupionymi przez szkołę w ramach programu MEiN „Laboratorium Przyszłości”. Przed uruchomieniem długopisów zostali zapoznani z zasadami korzystania ze sprzętu i otrzymali specjalne nakładki ochronne na palce. Świetnie skomponowany zestaw, który posiadamy, pozwolił na pracę bez konieczności podłączania długopisów do prądu. W zestawie, zapakowanym w poręczną walizkę, znaleźliśmy: długopisy 3D, filament, nakładki ochronne na palce, folie ochronne i szablony oraz ładowarki i powerbanki.
Tworzenie długopisami 3D daje dzieciom mnóstwo radości, jednocześnie rozwijając ich umiejętności motoryczne, dlatego często będziemy z nich korzystać.
Roksana Ryzner
Zakupiony sprzęt w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"
Laboratorium Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od Państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
W ramach Programu zakupiono:
Drukarki 3D Banach School z ekosystemem
Skaner 3D
Mikser 8 kanałowy
Słuchawki nauszne
Kolumnę mobilną z mikrofonem i mikroportem
Dyktafony Olympus
Aparaty fotograficzne
Mikrofony do aparatów
Kamerkę sportową
Mikrokontrolery Lofi z funkcją robota
Mikroskop z kamerą
Zestawy filamentów do druku 3d
Laminarki oraz akcesoria
Zestawy długopisów Banach 3D
Laptopy Acer Nitro 5 15.6
Gimbale do aparatu, statywy do aparatu
Lego Education Spike Prime
Zestaw oświetleniowy: lampa ze statywem i żarówką
Mikrofon kierunkowy
Zestaw okularów Class VR 8
Roboty drony edukacyjne
Zestaw Edukacyjny Elmo L-12F
Licencję dostępu do portali wirtualnych lekcji VR
Stację lutownicza 2w1 hotair i grotowa z akcesoriami
Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco
Zszywacz elektryczny
Nóż Topex
Ekran akustyczny z akcesoriami
Zestaw greenscreen
O programie "Laboratoria Przyszłości"
Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim otrzymała na ten cel
208 200 zł.
Lidia Leszczyńska-Wieczorek