Opublikowano 21-12-2023 Dodał sp2mm

18 grudnia 2023 r. gościliśmy w Szkole laureatów XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Ósmoklasistów oraz nauczycieli, którzy przygotowali swoich podopiecznych do udziału w tym przedsięwzięciu. W Konkursie, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki, pana Marcina Jakubowskiego, wzięło udział 38 uczniów z 14 szkół powiatu mińskiego. Nagrody, czyli karty podarunkowe do zrealizowania w sklepach Empiku, zostały ufundowane przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Radę Rodziców. Otrzymali je:

Wiktoria Fronczak, Szkoła Podstawowa im. gen. J. Bema w Rudzie – I miejsce  (uczennica przygotowana przez panią Elżbietę Zgódkę),

Anna Radziszewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski w Sulejówku – II miejsce (pani Elżbieta Kaim),

Wiktoria Szostak, Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie – III miejsce (Roma Piłatkowska),

Zuzanna Witek, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim – wyróżnienie (pani Grażyna Kałczewiak),

Filip Siwiński, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim  wyróżnienie (pani Grażyna Kałczewiak),

Julia Soćko, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim wyróżnienie (pani Renata Miszczak).

Zorganizowanemu przez szkolne polonistki spotkaniu towarzyszył niezwykły świąteczny nastrój. Pani Agnieszka Skalska, opiekunka izby regionalnej, w drugiej części uroczystości opowiedziała zebranym o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych. Piękną scenografię przygotowały panie Agnieszka Skalska, Małgorzata Dubina, Beata Szymkowiak oraz Marzena Szuba. Uroczystość prowadził Wojciech Koszuta z klasy VIb, a na koniec wystąpił Mikołaj Rokicki z klasy Ve, przygotowany przez panią Justynę Kowynię. W jego wykonaniu usłyszeliśmy kolędę Przybieżeli do Betlejem pasterze. W organizowanie spotkania zaangażowały się również uczennice z klasy VIIc – Julia Sarna, Milena Szymańska i Antonina Wilk.

Na zakończenie dyrektor Szkoły, pan Sławomir Domański, podziękował wszystkim za udział w uroczystości oraz życzył zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Beata  Kaczmarska