Opublikowano 26-06-2024 Dodał sp2mm

Mijający rok szkolny był  dla grupy teatralnej „KRYSZTAŁKI” okresem wytężonej pracy.

Grupa pracowała w składzie: Araśniewicz Adam V e, Ciąćka Laura V d, Domagała Matylda    VIII b, Denis Dawid VII d, Kiełczykowska Bianka IV a, Lipka Łucja VII b, Mroczkowska Michalina VIII b, Piętka Eryk V e, Piórkowska Nikola VII b, Rokicki Mikołaj V e, Rudnicki Maksymilian V a, Sekuła Beata VIII b, Sobczak Natalia VII d, Szymańska Małgorzata VI b, Tur Karolina IV c.

W cotygodniowych zajęciach  uczniowie doskonalili umiejętności aktorskie w zakresie emisji, dykcji, improwizacji i ruchu scenicznego. Uczyli się wyrażać emocje, pokonywać własne słabości i odpowiedzialności za grupę. Z pełnym zaangażowaniem pracowali przy tworzeniu spektaklu pt. „Jaś
i Małgosia-gliniane serca”.

W ramach wymiany doświadczeń i możliwości prezentacji własnego dorobku grupa brała udział w licznych przeglądach teatralnych:

– XXII Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA -. II miejsce

– XXIX Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2024 – II miejsce

– IX Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona – udział

– XVIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2024
I miejsce

Ze spektaklem „Jaś i Małgosia – gliniane serca”  wystąpiła podczas gali wręczania nagród dla laureatów KULTUROMANIAKA 2024.

W dniach 11-14 czerwca w ramach corocznych wyjazdowych warsztatów teatralnych grupa wyjechała
do Zakopanego. Miejsce zakwaterowania to Schronisko PTSM „Szarotka”.
W czasie całego pobytu grupa była pilotowana przez przewodnika. Pierwszego dnia dzieci poznały historię Zakopanego oraz jego pierwotną, oryginalną architekturę. Opowieści przewodnika uświadomiły wszystkim uczestnikom jak mało wiemy o Zakopanem. Drugi dzień pobytu stał pod znakiem górskich wędrówek. Rozpoczęły się one od momentu gdy grupa dotarła PKL na Kasprowy Wierch. Zgodnie z planem powrót
do Kuźnic odbył się pieszo żółtym szlakiem do Murowańca, a następnie niebieskim do Kuźnic. W trakcie pokonywania trasy przewodnik w bardzo przystępnej formie opowiadał o geologii, faunie i florze Tatr. Po obiedzie wyruszyliśmy na Wielką Krokiew. Na jej szczyt dostaliśmy się wyciągiem krzesełkowym. Trzeciego dnia przewodnik zabrał nas na wędrówkę po Dolinie Kościeliskiej. Oczywiście i tym razem wędrówce towarzyszyły barwne i bardzo ciekawe opowieści przewodnika. Tego samego dnia w godzinach wieczornych w ramach relaksu udaliśmy się na kręgle do Term Zakopiańskich. Rywalizacja czwórkami i świetna zabawa stanowiły dobrą odskocznię od wyczerpujących wędrówek górskich. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru był występ grupy na Krupówkach.  Tam dzieci pokazały społeczności lokalnej oraz turystom etiudę do utworu zespołu RAZ DWA TRZY „Oczy Tej Małej”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
W dniu powrotu odwiedziliśmy Centrum Przyrodniczo -Edukacyjne Brama w Gorce.

Małgorzata Szczygielska-Kluska