Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 od roku 2019 realizowany jest kompleksowy projekt wsparcia edukacyjnego uczniów. W tym czasie nasi młodzi – zdolni mogli skorzystać w z dodatkowych zajęć rozwijających ich zainteresowania. W ramach projektu w naszej placówce prowadzono dodatkowe lekcje matematyki, języka angielskiego, informatyki i przyrody. Oprócz tego do szkolnych pracowni zakupione zostały liczne pomoce naukowe, które pozwoliły nauczycielom prowadzić zajęcia w bardzo ciekawy sposób. Wśród nich możemy wymienić między innymi mobilne laboratorium, gry uczące programowania, robociki, mikroskopy, klocki Lego, modele części ciała. Nauczanie metodą eksperymentu spotkało się z wielkim uznaniem uczniów. Dzięki doposażeniu pracowni informatycznych, znajdujących się na terenie naszej placówki, zwiększyły się możliwości wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w czasie lekcji, co jest niezwykle ważne we współczesnej dydaktyce. Uczniowie mogą między innymi skorzystać z 30 tabletów i 15 laptopów.

W ramach projektu przeprowadzono też szkolenia i warsztaty zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Ci pierwsi świetnie bawili się, na przykład na zajęciach z robotyki i języka angielskiego. Wielu uczniom bardzo spodobały się warsztaty 6 umiejętności, które pozwoliły zdobyć bardzo przydatną w życiu wiedzę. Nauczyciele bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach z posługiwania się technikami komputerowymi, wykorzystania metod eksperymentu w nauczaniu przedmiotów ścisłych, metod zapamiętywania, koncentracji i efektywnego uczenia się.

Projekt: „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego”

W Mińsku Mazowieckim w 6 szkołach podstawowych: SP1, SP3, SP4, SP5, SP6 i ZSP1 przez dwa lata realizowany będzie kompleksowy projekt wsparcia edukacyjnego dla 1000 uczniów. Będą oni mogli skorzystać z dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających. Poza tym do szkolnych pracowni zakupione zostanie doposażenie oraz pomoce naukowe. W placówkach powstaną zaplecza do nauczania metodą eksperymentu, a dzięki doposażeniu pracowni informatycznych zwiększy się wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach projektu dla 157 nauczycieli zaplanowane zostały szkolenia m.in.: z posługiwania się technikami komputerowymi, wykorzystania metod eksperymentu w nauczaniu przedmiotów ścisłych, metod zapamiętywania, koncentracji i efektywnego uczenia się.

Tytuł projektu: Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego Beneficjent: Miasto Mińsk Mazowiecki Całkowita wartość projektu: 3 968 321,11 zł Kwota dofinansowania: 3 769 031,11 zł Działanie: 10.1.1  Edukacja ogólna

Co tydzień uczniowie klasy II c spotykają się na zajęciach rozwijających z matematyki w ramach projektu „Torami nowej edukacji”. Na zajęciach rozwijają samodzielne i logiczne myślenie oraz rozwijają swoje zainteresowania matematyką poprzez zabawę i twórcze działanie. Z zapałem i naturalną ciekawością wykonują różne zadania dostosowane do ich możliwości i zdolności matematycznych. Z wielką chęcią tworzą przestrzenne figury geometryczne, konstruują proste gry matematyczne, rozwijają umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań. Swoje prace chętnie prezentują na szkolnych wystawkach.