Opublikowano 28-06-2018 Dodał sp2mm

22 czerwca 2018 roku uczniowie klas szóstych i siódmych zakończyli uroczyście rok szkolny 2017/2018. W tej ważnej chwili towarzyszyli im rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz szacowni goście, którzy uświetnili swoją obecnością uroczysty apel: ksiądz proboszcz Jerzy Mackiewicz, kapłan Jan Opala, radni – pan Łukasz Lipiński, pan Robert Gałązka, pani Barbara Reda, pan Kazimierz Markowski, pan Waldemar Mirecki, przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Karpińska oraz pani Justyna Jóźwiak.

Był to czas podsumowania wielomiesięcznej pracy, którego dokonał pan dyrektor Sławomir Domański. W swoim wystąpieniu przypomniał osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz podziękował za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom i ich rodzicom.

Społeczność szkolna pożegnała tego dnia wieloletnią dyrektor szkoły – panią Bogusławę Bednarską, która postanowiła przekazać stery stworzonego przez siebie Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka” pani Anecie Senktas.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen minimum 4,75 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania, osiągnęli sukcesy artystyczne, sportowe, wyróżnili się pracą społeczną lub stuprocentową frekwencją zostali nagrodzeni ciekawymi pozycjami literatury młodzieżowej. Najlepsi z najlepszych otrzymali ponadto stypendia motywacyjne za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe. Laureaci konkursów szkolnych zorganizowanych w drugim semestrze odebrali pamiątkowe dyplomy.

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VIa i VIb było również pożegnaniem z „Dwójką”, gdyż od września rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej nr 3. Z rąk dyrekcji szkoły otrzymali oni pamiątkowe tarcze, a od swoich młodszych koleżanek, kolegów bukieciki wraz z życzeniami powodzenia, sukcesów w nauce i spełnienia wszystkich marzeń. Na zakończenie zapozowali do pamiątkowych zdjęć.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy słonecznych, pełnych przygód wakacji.

p. Renata Miszczak