Opublikowano 06-09-2019 Dodał sp2mm

2 września 2019 roku o godz. 9.30 uczniowie pięciu klas pierwszych rozpoczęli swoją szkolną przygodę. W czasie inauguracji nowego roku szkolnego pierwszakom oprócz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: księża proboszczowie – ksiądz Jerzy Mackiewicz i kapłan Jan Opala,  radni: pani Barbara Reda, pani Eliza Bujalska, pan Robert Gałązka, pan Jerzy Mróz, przedstawicielki Rady Rodziców: pani Agnieszka Karpińska i pani Justyna Jóźwiak.

Zebranych powitał dyrektor szkoły, pan Sławomir Domański. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy IIIa i i IIIb oraz cheerleaderek  z zespołu „Dwójeczki” i  tancerek i tancerzy z zespołu „Duet Junior”. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Z przejęciem recytowali oni tekst ślubowania, obiecywali być dobrymi uczniami, którzy szanują swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę.

Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości, dyrekcji pamiątkowe tarcze, ołówki oraz pudełeczka na drugie śniadanie w mińskich barwach. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Dzień ten był dla pierwszaków wyjątkowy, gdyż od tego momentu mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Po apelu udali się oni do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.

Po pierwszoklasistach kolejny rok zmagań rozpoczęli uczniowie klas II-VIII. Życzymy im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, doświadczeń, pogłębianiu zainteresowań, odkrywaniu nowych pasji i samych wspaniałych chwil w „Dąbrówce”.

Renata Miszczak