Opublikowano 10-09-2024 Dodał sp2mm

Dnia 2 września 2024 r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025.

Dyrektor Sławomir Domański powitał wszystkich zgromadzonych nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz przybyłych gości: Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Jarosława Marię Jana Opalę, radnego Roberta Ślusarczyka, dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej I Stopnia w Mińsku Mazowieckim panią Paulinę Rzewuską – Korycińską, panią Martę Trzeszkowską z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, prezesa Oddziału ZNP w Mińsku Mazowieckim Stanisława Mejszutowicza, przedstawicielkę Rady Rodziców Przedszkola panią Iwonę Kurowską, przedstawicielkę Rady Rodziców Szkoły panią Małgorzatę Drzazgę a także wicedyrektor Marzenę Popławską, wicedyrektor Beatę Araźną i wicedyrektor Lidię Leszczyńską Wieczorek. Przedstawieni zostali również nowi nauczyciele, którzy od tego roku szkolnego dołączą do naszej kadry nauczycielskiej.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ślubowanie uczniowie złożyli na Sztandar Szkoły. Dyrektor tradycyjnie pasował każde dziecko na ucznia wielkim ołówkiem, a zgromadzeni goście gratulowali dzieciom i wręczali im drobne upominki.

Po pasowaniu każda klasa odebrała z rąk dyrektora Sławomira Domańskiego i wicedyrektor Marzeny Popławskiej kronikę klasową oraz przydział opieki nad salą lekcyjną.

Zakończenie tak uroczystego dnia uświetnił występ uczniów z klasy 2C przygotowany pod kierownictwem Pani Żanety Karwowskiej.

Małgorzata Bogusz