Opublikowano 18-10-2024 Dodał sp2mm

W dniach 9 i 10 października, w naszej szkole odbyły się bardzo ważne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził tata naszego ucznia, st. szer. specjalista Kamil Wysocki – strażak z Lotniskowej Wojskowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. W zajęciach, które miały na celu zapoznać dzieci z podstawami i bezpieczeństwem udzielania pierwszej pomocy na razie uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zachować się w różnych, trudnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w życiu codziennym. Uczyli się skutecznego reagowania w nagłych przypadkach. W trakcie warsztatów mogli w praktyce z wykorzystaniem manekina treningowego przekonać się, jak wykonuje się poszczególne czynności przy resuscytacji krążeniowo – oddechowej, co było dla nich niesamowitym przeżyciem. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek w postaci odblaskowej naklejki. Spotkanie z Panem Kamilem na pewno zostanie uczniom na długo w pamięci.

Panie Kamilu, bardzo dziękujemy za fantastyczne zajęcia!

Małgorzata Bogusz