Opublikowano 23-12-2022 Dodał sp2mm

16 grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 oraz uczniowie działający w Szkolnym Wolontariacie wraz z panem dyrektorem, Sławomirem Domańskim oraz opiekunem SU, panią Lidia Kierzkowską brali udział w uroczystości podsumowującej obchody roku Władysława Bartoszewskiego. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim i było połączone z symbolicznymi urodzinami Pana Profesora. Uczniowie z mińskich szkół podstawowych prezentowali swoje działania skupiające się wokół myśli Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”. Nasi uczniowie opowiedzieli, m.in. o pomocy koleżeńskiej w nauce, organizacji zbiórki dla rodzin o niskich dochodach oraz z dziećmi niepełnosprawnymi mieszkającymi w miasteczku Winnica, w Ukrainie, a także o Dniu Życzliwości oraz włączeniu się uczniów klas 4-8 w obchody Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu oraz klasach 1-3. Nasze działania miały na celu zintegrować społeczność naszego Zespołu oraz udowodnić, że warto pomagać i być dobrym człowiekiem.
Lidia Kierzkowska