Opublikowano 04-04-2022 Dodał sp2mm

Dnia 24.03.2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne dla uczniów przybyłych z Ukrainy. W tym dniu szkolny hol i sale lekcyjne przyozdobiły niebiesko-żółte barwy, a członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali chętnym uczniom plakietki wyrażające wsparcie dla nękanej wojną Ukrainy. Nowi uczniowie w towarzystwie swoich kolegów z klas wzięli udział w przygotowanych przez opiekunów szkolnych Samorządów Uczniowskich oraz pedagoga i psychologa szkolnego zajęciach, które pozwoliły im lepiej poznać szkołę, nauczycieli i siebie nawzajem. Uczniowie zagrali w grę, podczas której poznali swoje wspólne zainteresowania, nauczyli się prostego układu tanecznego i zatańczyli popularną „Belgijkę”, uczyli się nawzajem odczytywać proste wyrażenia w języku polskim i ukraińskim oraz namalowali dłońmi polskie i ukraińskie flagi.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Karolina Abramowska