Opublikowano 22-06-2024 Dodał sp2mm

,, Do widzenia przyjaciele,

Wspólnych spraw mieliśmy wiele,

Dziś ta nitka się urywa,

Coś się kończy a coś się zaczyna…’’

W piątek 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania uczniów klas VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście. W roli prowadzących wystąpiły Aleksandra Brodacka z klasy VII c oraz Julia Litwińska z klasy VII d. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor – Sławomir Domański skierował do uczniów przemówienie obfite w gratulacje i  życzenia. Zaznaczył, że rozpoczynają oni nowy etap w życiu oraz wyraził nadzieję, że ,,Dąbrówka’’ będzie budziła w ich sercach miłe wspomnienia. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru uczniom klas VII. W części artystycznej uczniowie żegnający się ze szkołą skierowali w stronę pedagogów słowa podziękowań i wdzięczności za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, wsparcie, motywację do działania. Akademię uświetniły występy wokalne Aleksandry Brodackiej oraz Anieli Pieniak. Publiczność podziwiała także tańce podlaskie wykonane przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Dąbrówka’’.

Po zakończeniu części artystycznej uczniom klas VIII zostały wręczone stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe, dyplomy, nagrody książkowe, pamiątkowe tarcze oraz wyczekiwane świadectwa.  Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz klas i listów gratulacyjnych.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas VII obdarowali starszych kolegów i koleżanki bukiecikami. Przecięcie wstęgi, która je łączy, jest symbolicznym odłączenie od społeczności szkolnej.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia na nowej drodze życia, właściwych decyzji, wytrwałości i by nigdy nie bali się spełniać swoich marzeń!

Renata Olszak