Opublikowano 27-03-2024 Dodał sp2mm

W dniu 26 marca klasy siódme miały okazję poznać sposoby samoobrony dzięki uczennicom z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, które poprowadziły warsztaty w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Wszyscy uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że w sytuacji zagrożenia należy zastosować „10 zasad, które powinien każdy znać aby przetrwać”:

1. Zaufaj swojemu instynktowi;

2. Praktykuj odmowę potencjalnych zagrożeń;

3. Prezentuj się z pewnością;

4. Wyznacz silne granice werbalne;

5. Zachowaj postawę na konfrontację;

6. Zachowaj bezpieczną odległość;

7. Wykorzystaj element zaskoczenia;

8. Zachowaj proste techniki;

9. Nie panikuj, kiedy zostaniesz powalony;

10. Nie zatrzymuj się.

Ponadto zostały przedstawione i omówione techniki samoobrony, a także podane telefony zaufania – całodobowa linia wsparcia 80 070 2222,- telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 11.

Warto pamiętać, że znajomość samoobrony oraz instytucji udzielających wsparcia, pomagają wzmacniać w uczniach poczucie bezpieczeństwa.

Dobrawa Kubaszek