Opublikowano 06-03-2024 Dodał sp2mm

Laureaci I Powiatowego Festiwalu Piosenki

Piosenka jest dobra na wszystko”

12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”, którego tematem przewodnim były „Cztery pory roku”. Festiwal objęty był patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego.

W tym muzycznym wydarzeniu wzięło udział 14 szkół z powiatu mińskiego, które były reprezentowane przez 4 zespoły, 2 duety, 9 solistek i 3 solistów. Przedstawicielkami naszej szkoły były Marcelina Jałocha z kl. 1B z piosenką „Maszeruje wiosna” oraz Aleksandra Lipka z kl. 3B z piosenką „Wiosno, wiosenko”.

Laureaci I Powiatowego Festiwalu Piosenki

Piosenka jest dobra na wszystko”

pod hasłem

Cztery pory roku w piosence”

Miłosz Salicki ze Sz. P. im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

Natalia Grabowska ze Sz.P. im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie

Pola Kulma ze Sz.P. nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim

Blanka Przysowa Sz. P. im. Szarych Szeregów w Górkach

Marcelina Jałocha Sz. P. nr 2 im. Dąbrówki

Jan Sobótka Sz. P. im. Orła Białego w Jakubowie

Zespół Kl. 3B ze Sz. P. nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim

Zespół „To Dobre!” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy!

Małgorzata Bogusz

Szkolne eliminacje I Powiatowego Festiwalu Piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko"

Już niebawem w naszej szkole odbędzie się I Powiatowy Festiwal Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”, którego temat przewodni to „Cztery pory roku”. W szkolnych eliminacjach, które odbyły się 20 marca wzięli udział uczniowie z klasy 1D, 1B, 2B, 3B i 3D. Świetnie przygotowani mali artyści zaprezentowali interesujący repertuar z przewagą tematyki wiosennej. Wszyscy zasłużyli na wielkie uznanie za swoje wspaniałe wystąpienia i choć do II etapu mogły przejść tylko dwie osoby, to brawa należą się wszystkim! Do wielkiego finału przeszła Aleksandra Lipka z kl. 3B z piosenką „Wiosno, wiosenko” oraz Marcelina Jałocha z kl. 1B z piosenką „Maszeruje wiosna”. Gratulujemy!

Małgorzata Bogusz

I POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI „Piosenka jest dobra na wszystko” Serdecznie zapraszamy do udziału w I Powiatowym Festiwalu Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Dąbrówki. Temat tegorocznego festiwalu to „Cztery pory roku w piosence”.
  • Festiwal adresowany jest do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych powiatu mińskiego.
  • Można wystąpić w nim jako solista, duet lub zespół.
  • Zadaniem uczestnika jest zaprezentowanie piosenki w języku polskim dostosowanej do wieku i tematu przewodniego festiwalu.
  • Piosenkę można wykonać: a capella, z akompaniamentem lub podkładem muzycznym.
  • Czas prezentacji piosenki nie powinien przekroczyć 4 minut.
  • Festiwal odbędzie się 12.04.2024 r. w naszej szkole o godz. 9:00.
  • Dla uczestników przewidziane są nagrody za I, II, III miejsce, a także dyplomy.
  • 20.03.2024 r. odbędą się szkolne eliminacje dla uczniów naszej szkoły.
  • Do 05.04.2024 r. – nadsyłanie zgłoszeń przez zainteresowane szkoły z powiatu mińskiego.